İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, eski Başbakan Binali Yıldırım'ın eşine sosyal ağ üzerinden hakaret eden İYİ Partili Levent Özeren'in hakaret mesajları için Semiha Yıldırım'dan özür diledi.

Kamuda çalışan işçilere yapılacak ikramiye ödemesinin tarihleri belirlenmiş oldu
Antalya-Konya yolunda iki aracın kafa kafaya çarpıştığı kazada 2 birey öldü, 4 birey yaralandı
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran'dan Ayasofya açıklaması: Türkiye, UNESCO yükümlülüklerini karşılamaktadır

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir televizyon kanalında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Akşener "Dün ben Semiha Abla'nın bu konudan bilgisi olup olmadığını öğrenmek için Sayın Binali Yıldırım beyefendiyi aradım ve bana bilmediğini söyledi. Ben o nedenle dün tweet atmadım. Çünkü Başak Demirtaş'a da atmamıştım. Bu cins konuları bir tweetle halledemiyorsun. Salı günü grup toplantısında, başı sonu emin bu konuyu konuşmak üzere bıraktım.

"SEMİHA YILDIRIM'IN ÖZNE YAPILMASINDAN FAZLA ÜZGÜNÜM"

İsminin keşke geçirilmemesini sağlayabilseydim. Ilk Olarak, Levent Özeren'in 13 Temmuz 2016'da Semiha Şimşek için attığı bir tweet var. Bunun için Semiha Yıldırım'dan, İYİ Parti Genel Başkanı olarak özür diliyorum. Çünkü bir kadının incitilmesi fena bir şeydir. Özür diliyorum. Amasız, ancaksız, lakinsiz. Anlıyorum ancak bana çok kızmışlar. Sebebini bilmiyorum. AK Parti'nin yöneticileri bu konuda fazla mahir, keşke öznesinin Semiha Hanım olduğu o tweet üzerinden yok de; benim sözlerim, benim davranışlarım, siyasi duruşum üzerinden o tweetler, hashtaglar benim için açılabilseydi. Semiha Bayan'ın özne yapılmasından çok üzgünüm" ifadelerini kullandı.