İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği'ne Ziraat Bankası eski Genel Müdürü ve son olarak Eureka Sigorta eski Genel Müdürü olan Can Akın Çağlar getiriliyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu nedenle finans sektöründen deneyimli bir ismi kadrosuna katmış olacak.

İsrail basınına konuşan FETÖ'cü Enes Kanter'den küstah sözler
Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Beşiktaş maçı sonrası gözyaşlarını tutamadı
Eski muhtar, arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartıştığı kayınbiraderini silahla öldürdü

Habertürk'ün haberine kadar; 65 yaşını dolduran İBB Genel Sekreteri deneyimli profesyonel Yavuz Erkut ise emekli oluyor.

BANKACILIK VE SİGORTACILIK SEKTÖRLERİNDE ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENMİŞTİ

Can Akın Çağlar bankacılık kariyeri sonrası sigortacılık sektöründe önemli görevler üstlenmişti. Çağlar, bankalar yeminli murakıplığı ile başladığı görevinde en büyük millet bankası olan Ziraat Bankası'nın genel müdürlüğüne dek yükselmiş bu görevi 8 sene galibiyet ile sürdürmüştü. Ardından Bankacılık Düzenleme ve Kontrol Kurulu (BDDK) üyeliği yapan Çağlar, sonrasında sigorta sektörüne geçmişti. Eureka Sigorta Genel Müdürlüğü'nün yanı sıra Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanlığı da yapan Çağlar İBB'deki görevinden önce Eureka Sigorta Yönetim Kurulu üyesi olarak ödev yapıyordu.

CAN AKIN ÇAĞLAR KİMDİR?

1962 yılında Sivas'ta doğan Can Akın Çağlar, 1983 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, benzer üniversitede Para ve Bankacılık konulu yüksek lisans programına katılmıştır. Mesleki kariyerine 1985 yılında Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Bankalar Yeminli Murakıpları Kurulu'nda Bankalar Yeminli Murakıbı olarak başlamıştır. 1995–1997 yılları aralarında ABD'de Boston Üniversitesi'nde, Parasal Ekonomi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonradan 1997-1998 yılları aralarında Egebank A.Ş.'de Genel Müdür Yardımcılığı ve Ege Yatırım A.Ş.' de Idare Heyeti Başkanlığı görevlerinin arkasında 1998-2003 yılları arasında Family Finans A.Ş.' de Genel Müdürlük görevini üstlenen Çağlar, 2003 yılında Ziraat Bankası A.Ş.'ye Genel Müdür olarak atanmıştır.

Genel Müdürlüğü döneminde Ziraat Sigorta A.Ş. ve Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş.' nin kuruluşuna da öncülük etmiştir. 2011 yılında bankadaki görevinden ayrılarak Bankacılık Düzenleme ve Teftiş Kurulu'nda Kurul Üyesi olarak göreve başlayan Çağlar 02 Mayıs 2014 tarihi itibariyle bu görevinden ayrılarak Eureko Sigorta A.Ş.'de Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir. Çağlar, 10 Mayıs 2019 tarihi itibariyle Eureko Sigorta A.Ş Genel Müdürlük görevinden ardından da Türkiye Sigorta Birliği Başkanlığı görevini bırakmıştı.