İcilli köyüne emrindeki Kıran Mahallesi'nde, evinin yakınındaki bahçede, 27 Haziran'da, 6 yaşındaki kardeşi ve kuzeni ile oynayan, Nazlı- Serdar Tirsi çiftinin kızları İkranur, saat 18.00 sıralarında otlayan büyükbaşların yanında gitti. İkranur Tirsi geri dönmeyince, 2 çocuk durumu ailesine haber verdi. Çevrede arama yapan ailesi, kızlarını ulaşamadı, jandarma ekiplerine bildirdi. Köye gelen jandarma, AFAD ve AKUT ekipleri arama çalışması başlattı. 370 hektar alanda takriben 150 kişilik uzman ekibin iz peşine düşüp takip ve kadavra köpekleri, dron ve termal kameralar ile aradığı İkranur'un, evinden 7 kilometre uzaklıktaki Salman mevkisi Adaköy deresinde salı günü cansız bedeni bulundu. İkranur'un cansız bedeni, olay yeri incelemesinin arkasından Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Otopsi işleminin ardındaki İkranur toprağa verildi.

Son Dakika: Havai fişek fabrikasındaki patlamayla ilgili 3 birey gözaltına alındı
Fatih Terim, Fenerbahçe'nin de gündeminde yer alan İrfan Can'ı aktarma etmek istiyor
İstanbul'un tsunami raporunda bulunan dehşet verici teferruat! 17 ilçe sular aşağıda kalacak

KÖYDE HERKESİN İFADESİNE BAŞVURULUYOR

İkranur Tirsi'nin ölümüyle ilgili cinayet şüphesi üstüne Bulancak Cumhuriyet Savcılığı'nca başlatılan fazla yönlü soruşturma ise sürdürülüyor. İlk tespitlere tarafından, travmatik bulguya rastlanılmayan İkranur'un vefat nedeni, otopside yapılan çoklu organ incelemesi sonucu ortaya çıkacak. İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla İkranur Tirsi'nin ölümünü çözümlemek üzere görevlendirilen özel takım, özenli bir çalışma yürütüyor. Küçük kızın kaybolduğu ev ile cansız bedeninin bulunduğu kuş uçuşu 1 kilometre olan 7 kilometre uzaklıktaki Salman mevkisi Adaköy Deresi civarında çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, boş evlere girerek mümkün delil araması gerçekleştiriyor. Olay mahalline yakın patika yolları da tarayan Jandarma Kabahat Araştırma (JASAT) ekipleri, köydeki herkesin ifadesine başvuruyor, kesin olmayan bir durumla karşılaşıp karşılaşmadıklarını belirlemeye çalışıyor.

"BİR LAHZA ÖNCE ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYORUZ"

Tirsi ailesinin komşusu Gülfem Yaman, İkranur'un ölüm nedeninin belirlenmesi için iz sürüldüğünü söyledi. Yaman, 'Hiçbir netice yok az önce. Bir lahza önce bulunmasını istiyoruz biz de köylüler olarak. Hepimiz tedirginiz, korkuyoruz evlerimizde uyumaya. Bir haftadır bizde hiç uyku değil. Jandarmalar gerekli aramaları hala yapıyorlar, hala buradalar. İnşallah bir an önce bulunsun istiyoruz. Mahallede herkes sorgulandı. her zaman sorgulanıyor, yeni ekipler geliyor. Ankara'dan başka bir takım gelmişti, onlar da her yerde ifadelerimizi aldılar. Evlerimiz arandı. Cümbür Cemaat tek tek sorgulanıyor fakat henüz hiçbir elle tutulur bir şey olmadığı söyleniyor. Biz de bekliyoruz, bir lahza önce çözülmesini istiyoruz' dedi.

"ÇOCUĞUN O MEVSİMDE ORAYA GİTMİŞ OLMASI İMKANSIZ"

Ölü bulunduğu yerin altında olduğunu söyleyen Yaman, 'Çocuğun bu mevsimde oraya gitmiş olması, şüphesiz olası değil. Başka aylarda olsa belki gidilebilir diye düşünülebilir. Fındık bahçeleri her zaman yeşil alan hava geç saatte kararsa da burada artık karanlık oluyor. Sis çöküyor akşamları o saatler de mümkün yok çocuğun oraya gidebilmesi' ifadelerini kullandı.