Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, düğünlerde sosyal mesafe ve maske kuralına uyulması gerektiği uyarısında bulundu.

Didem Soydan cesur fotoğraflarına bir yenisini ekledi! Şeffaf paylaşımına alkış yağıyor
Son Dakika: Türkiye'de 4 Temmuz günü koronavirüs sebebiyle 20 kişi hayatını kaybetti, 1154 yeni vaka tespit edildi
Torununu kucağına bölge Acun Ilıcalı, ilk duygularını paylaştı

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda düğünlerde sosyal uzaklık kuralına uyulmadığı, maske kullanılmadığı, eğlencelerin kaygı verici yakınlıkta gerçekleştiği haberleri geldiğini aktardı.

GAZETE HABERİYLE UYARDI

"Meydanı gelinle damada bırakın. Maske takmak zorunda kalmadan eğlensinler. Siz kuralları çiğnerseniz, bizim düğünümüzde oldu diye üzülürler." ifadesini kullanan Koca, gazetelerde yer alan bir haberi de aktardı.

Koca, gazetelerde çıkan, "Sağlık Durumu Bakanlığının Kovid-19 vakalarının en fazla artma gösterdiğini açıkladığı Bursa'da sokakta halay çeken düğüncüler, sosyal mesafe kuralına uymadı. Katılanların çoğunluğunun maskesiz olması dikkati çekti." haberini paylaştı.

TÜRKİYE'DEKİ SON DURUM

1 Haziran'dan itibaren koronavirüs salgınında normalleşme sürecine geçen ülkemizde olgu sayısındaki çoğaltma düne tarafından azaldı. Bugün açıklanan 4 Temmuz verilerine kadar son 24 saatte 1154 yeni vaka tespit edildi. Bu Nedenle toplam vaka sayısı 204 bin 610'a çıktı.

20 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Koronavirüs salgını nedeniyle 20 vatandaşımız ise son 24 saat içinde hayatını kaybetti. Salgının Türkiye'de görüldüğü tarihten bu yandan vefat eden hasta sayısı ise 5 bin 206 oldu.

TEST SAYISI 48 BİNİN ÜZERİNDE

Ülkemizde korona belirtisi görülen 48 bin 248 kişiye son 24 saatte deneme yapılırken toplam test sayısı ise 3 milyon 584 bin 66'yı buldu.

1214 KİŞİ İYİLEŞTİ

Korona tedavisi görüp iyileşen hasta sayısı ise 1214 oldu. Bu Nedenle toplam iyileşen hasta sayısı 179 bin 492'ye yükseldi. öte yandan 1093 hastanın tedavisi yoğun bakım servislerinde devam ederken 378 hasta ise solunum cihazına yan durumda.